GRM31MR71H105KA88L Murata Manufacturing
GRM31MR71H105KA88L Images
Please contact us for more photos of GRM31MR71H105KA88L
Part Number GRM31MR71H105KA88L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM31MR71H105KA88L
Datasheet download GRM31MR71H105KA88L.pdf
Request Quotation for GRM31MR71H105KA88L
GRM31MR71H105KA88L Specifications
Part Number GRM31MR71H105KA88L
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.15 mm
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 1 uF
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.15 mm
Product Length 3.2 mm