0805ZC824KAT2A AVX
0805ZC824KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0805ZC824KAT2A
Part Number 0805ZC824KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.82uF 10V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0805ZC824KAT2A
Datasheet download 0805ZC824KAT2A.pdf
Request Quotation for 0805ZC824KAT2A
0805ZC824KAT2A Specifications
Part Number 0805ZC824KAT2A
Case Size 0805
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 10 V
MSL Level 1
Capacitance Value 0.82 uF
Package/Case 0805
Dielectric X7R
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 2.01 x 1.25 x 1.4 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.4(Max) mm
Product Length 2.01 mm