GRM32ER61A476ME20L Murata Manufacturing
GRM32ER61A476ME20L Images
Please contact us for more photos of GRM32ER61A476ME20L
Part Number GRM32ER61A476ME20L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 47uF 10V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM32ER61A476ME20L
Datasheet download GRM32ER61A476ME20L.pdf
Request Quotation for GRM32ER61A476ME20L
GRM32ER61A476ME20L Specifications
Part Number GRM32ER61A476ME20L
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.5 mm
Voltage(DC) 10 V
Capacitance Value 47 uF
Operating Temperature -55 to 85 °C
Rad Hard No
Dielectric X5R
Package/Case 1210
Case Size 1210
Tolerance 20 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.5 mm
Product Length 3.2 mm