| Part Number | LLL185R71H472MA01L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 854300 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 20% SMD 0306 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LLL185R71H472MA01L |
| Datasheet download |
| Part Number | LLL185R71H472MA01L |
|---|---|
| Case Size | 0306 |
| Dielectric | X7R |
| Capacitance Value | 0.0047 uF |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 0.8 x 1.6 x 0.5 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Max Processing Temp | 270 |
| Package/Case | 0306 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 0.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-LLL185R71H472MA01L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0033uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C052K332K1X5CA.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C062T105K5X5CR.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.01uF 50VDC X7R 5% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CL10B103JB8NNNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055C473KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12061C104KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 0805YC474K4T2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR211A102JARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 16V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 1206YC106KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025A2R2BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0012uF 100V C0G 10% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR201A122KAA.pdf |