| Part Number | LQG15HS22NJ02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 504740 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQG15HS22NJ02D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQG15HS22NJ02D |
|---|---|
| Package/Case | 0402 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | RF Chip |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Minimum Quality Factor | 8@100MHz |
| Core Material | Air |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQG15HS22NJ02D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 30% 100KHz Ferrite 650mA Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH6D28NP-680NC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRN1060-331M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 320mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK100515NJ-T.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 8.1A T R Download PDF datasheet for PB2020.223NLT.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 12nH 2% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1008 T R Download PDF datasheet for PE-1008CD120GTT.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 1.8mH 2.5A T R Download PDF datasheet for PE-53912NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 72nH 20% 31A T R Download PDF datasheet for PA0512.700NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 2.6A T R Download PDF datasheet for SDR0403-2R2ML.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 5% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-101JL.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 1nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C1N0SMT.pdf |