| Part Number | LQG15HS2N2S02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 856960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Multi-Layer 2.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQG15HS2N2S02D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQG15HS2N2S02D |
|---|---|
| Type | RF Chip |
| Tolerance | 0.3 nH |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Minimum Quality Factor | 8@100MHz |
| Core Material | Air |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQG15HS2N2S02D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Power Shielded 1uH 30% 100KHz 4.15A T R Download PDF datasheet for TYS40301R0N-10.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 5uH 30% 100KHz Ferrite 2.4A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH6D28NP-5R0NC.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 4.7nH 2% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 1008 T R Download PDF datasheet for AISC-1008-R033G-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 4.7uH 30% 100KHz 1.3A 1515 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL4LG4R7NA.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A T R Download PDF datasheet for SRR6028-180Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRU5028-2R2Y.pdf |
|
Eaton | IND HC 3.3UH 40A MOLDED 2 PADS SMT - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 41A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDERR47MA1.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Unshielded Wirewound 1.8uH 30% 100KHz 1.1A T R Download PDF datasheet for ELC3FN1R8N.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 18A T R Download PDF datasheet for HCM1104-1R0-R.pdf |