| Part Number | NFM41PC155B1E3L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 160980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | EMI Filter 6A 25VDC Flat Style SMD Embossed T R |
| Category | Filter |
| Family | EMI Filter |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NFM41PC155B1E3L |
| Datasheet download |
| Part Number | NFM41PC155B1E3L |
|---|---|
| Case Size | 1806 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Termination | Flat Style |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | EMI Suppression Filter |
| Product Dimensions | 4.5 x 1.6 x 1 mm |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 4.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-NFM41PC155B1E3L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | EMI Filter >25dB Flat Style SMD Download PDF datasheet for TPD4F003DQDR.pdf |
|
ON Semiconductor | EMI Filter >30dB Flat Style SMD T R Download PDF datasheet for CM1442-08CP.pdf |
|
AVX | EMI Filter 2A 50VDC Flat Style SMD T R - |
|
CTS | CTS2425-062-X7R0-102Z EMI FILTERS - 20 % Download PDF datasheet for 2425-062-X7R0-102Z.pdf |
|
STMicroelectronics | EMI Filter Flat Style SMD T R Download PDF datasheet for EMIF06-MSD02N16.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | Ind Common Mode Chip 90 Ohm 25% 100mA 0405 Emboss T R Download PDF datasheet for HCE1012GH900BP.pdf |
|
CTS | EMI Filter 10A 100VDC Solder SMD Bulk Blister Tape Download PDF datasheet for 4701-001.pdf |
|
Texas Instruments | EMI Filter >25dB Flat Style SMD Download PDF datasheet for TPD8F003DQDR.pdf |
|
Murata Manufacturing | EMI Filter 4A 10VDC Flat Style SMD Paper T R Download PDF datasheet for NFM21PC105B1A3D.pdf |
|
Texas Instruments | EMI Filter Flat Style SMD T R Download PDF datasheet for TPD3F303DQDR.pdf |