RDER72A104K1M1H03A Murata Manufacturing
RDER72A104K1M1H03A Images
Please contact us for more photos of RDER72A104K1M1H03A
Part Number RDER72A104K1M1H03A
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level RDER72A104K1M1H03A
Datasheet download RDER72A104K1M1H03A.pdf
Request Quotation for RDER72A104K1M1H03A
RDER72A104K1M1H03A Specifications
Part Number RDER72A104K1M1H03A
Termination Style Radial
Wire Form Inside Crimp Standoff
Mounting Through Hole
Case Style Dipped
Construction Radial
Package/Case 4.5(Max) X 3.15(Max) X 3.5(Max)
Lead Pitch For Radial 5 mm
Seated Plane Height 5 mm
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Supplier Package Radial
Operating Temperature -55 to 125 °C
Pin Count 2
Product Dimensions 4.5(Max) x 3.15(Max) x 3.5(Max)
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
Dielectric X7R
Lead Diameter 0.5 mm
Capacitance Value 0.1 uF
Voltage(DC) 100 V