0402YD393KAT2A AVX
0402YD393KAT2A Images
Please contact us for more photos of 0402YD393KAT2A
Part Number 0402YD393KAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.039uF 16V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 0402YD393KAT2A
Datasheet download 0402YD393KAT2A.pdf
Request Quotation for 0402YD393KAT2A
0402YD393KAT2A Specifications
Part Number 0402YD393KAT2A
Case Size 0402
Voltage(DC) 16 V
Operating Temperature -55 to 85 °C
Dielectric X5R
Product Dimensions 1 x 0.5 mm
Capacitance Value 0.039 uF
Package/Case 0402
Tolerance 10 %
Product Depth 0.5 mm
Product Length 1 mm