RDER72J104K8K1C11B Murata Manufacturing
RDER72J104K8K1C11B Images
Please contact us for more photos of RDER72J104K8K1C11B
Part Number RDER72J104K8K1C11B
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 630V X7R 10% Radial 5mm 125\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level RDER72J104K8K1C11B
Datasheet download RDER72J104K8K1C11B.pdf
Request Quotation for RDER72J104K8K1C11B
RDER72J104K8K1C11B Specifications
Part Number RDER72J104K8K1C11B
Termination Style Radial
Mounting Through Hole
Case Style Dipped
Lead Pitch For Radial 5 mm
Voltage(DC) 630 V
Rad Hard No
Seated Plane Height 8 mm
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 270
Wire Form Inside Crimp Standoff
Dielectric X7R
Product Dimensions 7.5 x 3.15 x 5.5 mm
Lead Diameter 0.5 mm
Capacitance Value 0.1 uF