CL10B104KO8NFNC Samsung Electro-Mechanics
CL10B104KO8NFNC Images
Please contact us for more photos of CL10B104KO8NFNC
Part Number CL10B104KO8NFNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Cardboard T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B104KO8NFNC
Datasheet download CL10B104KO8NFNC.pdf
Request Quotation for CL10B104KO8NFNC
CL10B104KO8NFNC Specifications
Part Number CL10B104KO8NFNC
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Package/Case 0603
Voltage(DC) 16 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.1 uF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm