CL21B102KBANNNC Samsung Electro-Mechanics
CL21B102KBANNNC Images
Please contact us for more photos of CL21B102KBANNNC
Part Number CL21B102KBANNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21B102KBANNNC
Datasheet download CL21B102KBANNNC.pdf
Request Quotation for CL21B102KBANNNC
CL21B102KBANNNC Specifications
Part Number CL21B102KBANNNC
Capacitance Value 0.001 uF
Construction Flat
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 250|260
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Package/Case 0805
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.65 mm
Tolerance 10 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 2 mm