| Part Number | NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1 |
|---|---|
| Manufacturer | NDK |
| Quantity in stock | 566910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 19.2MHz 7pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1 |
| Datasheet download |
| Part Number | NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1 |
|---|---|
| Frequency Stability | ±12 ppm |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Type | Crystal |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Standard Frequency | 19.2 MHz |
| Series Resistance | 70 Ohm |
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 2.5 x 2 x 0.9 mm |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Load Capacitance | 7 pF |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-NX2520SG-19.2M-STD-CTX-1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 12MHz 30pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA23V0016300.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD SEAM XTAL 2.0*1.6(4P) Download PDF datasheet for FW2600005.pdf |
|
Seiko Instruments | G-5010LH 04A 26M - |
|
Seiko Instruments | Crystal 25MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021013300.pdf |
|
Abracon | Crystal 0.032768MHz 12.5pF \u00b120ppm 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABS25-32.768KHZ-1-T.pdf |
|
Diodes Incorporated | 20MHZ CRYSTAL 3225 Download PDF datasheet for FL2000095.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | Crystal 25MHz 18pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for TZ1047A.pdf |
|
CTS | Crystal 12MHz 18pF \u00b130ppm 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 403I35D12M00000.pdf |
|
AVX | - Download PDF datasheet for CX5032GA08192D0PSTZ1.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal 4MHz 18pF 2-Pin HC 49 T R Download PDF datasheet for 49SMLB04.0000-18GHE-E(T).pdf |