| Part Number | NX3225GA-16.000M-STD-CRA-1 |
|---|---|
| Manufacturer | NDK |
| Quantity in stock | 797480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 16MHz 8pF 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NX3225GA-16.000M-STD-CRA-1 |
| Datasheet download |
| Part Number | NX3225GA-16.000M-STD-CRA-1 |
|---|---|
| Series Resistance | 120 Ohm |
| Pin Count | 4 |
| Standard Frequency | 16 MHz |
| Type | Crystal |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Rad Hard | No |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | SMD |
| Frequency Tolerance | ±50 ppm |
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.75 mm |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-NX3225GA-16.000M-STD-CRA-1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 12MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-12.000MHZ-4Y-T3.pdf |
|
Abracon | Crystal 16MHz 20pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-16.000MHZ-20-D4H-T.pdf |
|
NDK | Crystal 10MHz 8pF 2-Pin SMD Download PDF datasheet for NX5032GA-10.000M-STD-CSU-1.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-118T 24.000000 MHZ 8.0 +10.0-10.0 Download PDF datasheet for X1E000251016700.pdf |
|
Diodes Incorporated | CRYSTAL - |
|
Seiko Instruments | FA-128,16MHZ, 8.0, +(-)15.0 15PPM@-20~70 - |
|
Seiko Instruments | Crystal 20.48MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22MA5061045000.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 48MHz 7pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0042500.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | Crystal 12MHz 20pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for TZ0327A.pdf |
|
Abracon | Crystal 48MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-48.000MHZ-18-D2Y-T.pdf |