| Part Number | NX5032GA-10.000M-STD-CSU-1 |
|---|---|
| Manufacturer | NDK |
| Quantity in stock | 600150 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 10MHz 8pF 2-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NX5032GA-10.000M-STD-CSU-1 |
| Datasheet download |
| Part Number | NX5032GA-10.000M-STD-CSU-1 |
|---|---|
| Frequency Tolerance | ±50 ppm |
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Stability | ±150 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Standard Frequency | 10 MHz |
| Package Dimensions | 5 x 3.2 x 1.3 mm |
| Rad Hard | No |
| Type | Crystal |
| Pin Count | 2 |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Supplier Package | SMD |
| Package | 2SMD |
| Replacement Part Number | PART-NX5032GA-10.000M-STD-CSU-1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | SG-3030JF 32.768KHZ CRYSTAL OSCILLATOR - |
|
AVX | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ST2012SB32768H5HPWAA.pdf |
|
Seiko Instruments | C-002RX - |
|
Seiko Instruments | Crystal 25MHz 18pF 2-Pin Bulk Download PDF datasheet for Q21CA3011070600.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 32.768KHz 9pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1A000061000811.pdf |
|
Abracon | Crystal 27MHz 18pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-27.000MHZ-B2-T.pdf |
|
CTS | Crystal 40MHz 10pF \u00b110ppm 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 403C11A40M00000.pdf |
|
NX3225GD-8.000M-STD-CRA-3-AUTO NDK |
NDKNX3225GD-8.000M-STD-CRA-3-AUTO CRYSTA Download PDF datasheet for NX3225GD-8.000M-STD-CRA-3-AUTO.pdf |
|
CITIZEN ELECTRONICS CO | CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD Download PDF datasheet for CM315D32768HZFT.pdf |
|
Abracon | Crystal 25MHz 18pF \u00b120ppm 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-25.000MHZ-D2Y-T.pdf |