| Part Number | 74AVC1T45GS,132 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Quantity in stock | 482980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | 74AVC1T45GS X2SON6 |
| Category | Communication |
| Family | Transceivers Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 74AVC1T45GS,132 |
| Datasheet download |
| Part Number | 74AVC1T45GS,132 |
|---|---|
| Maximum Dual Supply Voltage | 3.6 V |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Data Rate | 500 Mbps |
| Minimum Dual Supply Voltage | 0.8 V |
| Maximum Supply Current | 100 mA |
| Power Supply Type | Dual |
| Number of Transmitters | 2 |
| Type | Translating Transceiver |
| Number of Receivers | 2 |
| Replacement Part Number | PART-74AVC1T45GS,132 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Broadcom | MULTIRATE 10GBPS TRANSCEIVER - |
|
Infineon | TRANSCEIVER Download PDF datasheet for TLE7258DXUMA1.pdf |
|
Texas Instruments | Transceiver IC 1TX 2RX 848Kbps 32-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TRF7970ARHBT.pdf |
|
ON Semiconductor | KNX Transceiver 1TX 1RX 40-Pin QFN EP T R Download PDF datasheet for NCN5120MNTWG.pdf |
|
QORVO | QUAD-BAND GSM, LINEAR EDGE TXM - |
|
Intersil | Triple-Rate SDI Transmitter 1TX 3Gbps 76-Pin QFN Download PDF datasheet for TW6872-NA1-CR.pdf |
|
Maxim Integrated | USB Transceiver 1TX 1RX 12Mbps 32-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX3301EETJ+T.pdf |
|
NXP | LIN Transceiver 1 TX 1 RX 20KBd 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for TJA1029T,118.pdf |
|
NXP | PHAPCF7938XA LAAB3800 IMMO TRANSPONDOR P - |
|
QORVO | QUAD-BAND GSM, LINEAR EDGE TXM - |