| Part Number | NACE470M35V8X6.5TR13F |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 823130 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Aluminum 47uF 35V 20% (8 X 6.5mm) SMD 4.95 Ohm 165mA 2000h 85\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Aluminum |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NACE470M35V8X6.5TR13F |
| Datasheet download |
| Part Number | NACE470M35V8X6.5TR13F |
|---|---|
| Ripple Current | 165 mA |
| Product Dimensions | 6.5 mm |
| Construction | Cylindrical |
| Lead Finish | Tin/Bismuth |
| Voltage(DC) | 35 V |
| Capacitance Value | 47 uF |
| Lifetime | 2000 |
| Package/Case | 8 X 6.5(Max) |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 245 |
| MSL Level | 1 |
| Leakage Current | 16.45@2Min uA |
| Equivalent Series Resistance | 4.95 Ohm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Diameter | 8 mm |
| Product Height | 6.5(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-NACE470M35V8X6.5TR13F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 330uF 50V \u00b120% (12.5 X 13mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 370mA 1000hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EKRG500ELL331MK13S.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 330uF 6.3V 20% (8 X 6.2mm) SMD 0.18 Ohm 500mA 2000 hr 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for EEEFP0J331AP.pdf |
|
TDK | Cap Aluminum 100uF 450V 20% (25 X 30mm) 10mm 1.35 Ohm 650mA 3000 hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B43504B5107M007.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 100uF 25V \u00b120% (6.3 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2.5mm 0.22 Ohm 340mA 5000hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EKY-250ELL101MF11D.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 68uF 63V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 405mA 2000 hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EEUFC1J680.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 33uF 25V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 65mA 2000h 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEE1EA330SP.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 33uF 6.3V 20% (4 X 5.4mm) SMD 29mA 1000 hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEEHA0J330WR.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 4.7uF 250V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 50mA 2000h 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECA2EHG4R7B.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 4.7uF 250V 20% (8 X 11.5mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 50mA 2000 hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECA2EHG4R7.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 330uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1050mA 3000 hr 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for EEUFC1V331B.pdf |