NACZ102M6.3V8X10.5TR13F NIC Components
NACZ102M6.3V8X10.5TR13F Images
Please contact us for more photos of NACZ102M6.3V8X10.5TR13F
Part Number NACZ102M6.3V8X10.5TR13F
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 1000uF 6.3V 20% (8 X 10.5mm) SMD 450mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NACZ102M6.3V8X10.5TR13F
Datasheet download NACZ102M6.3V8X10.5TR13F.pdf
Request Quotation for NACZ102M6.3V8X10.5TR13F
NACZ102M6.3V8X10.5TR13F Specifications
Ripple Current 450 mA
Rad Hard No
Capacitance Value 1000 uF
Tolerance 20 %
Product Dimensions 10.5 mm
Operating Temperature -55 to 105 °C
Construction Cylindrical
Max Processing Temp 245
Mounting Surface Mount
Package/Case 8 X 10.5(Max)
MSL Level 1
Leakage Current 3@2Min uA
Voltage(DC) 6.3 V
Lead Finish Tin/Bismuth
Product Diameter 8 mm