NCB0603R121TR060F NIC Components
NCB0603R121TR060F Images
Please contact us for more photos of NCB0603R121TR060F
Part Number NCB0603R121TR060F
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 600mA 0603 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level NCB0603R121TR060F
Datasheet download NCB0603R121TR060F.pdf
Request Quotation for NCB0603R121TR060F
NCB0603R121TR060F Specifications
Part Number NCB0603R121TR060F
MSL Level 1
Test Frequency 100 MHz
Package/Case 0603
Product Dimensions 1.8 x 0.95 x 0.95 mm
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -40 to 125 °C
Tolerance 25 %
Product Depth 0.95 mm
Product Height 0.95 mm
Product Length 1.8 mm