| Part Number | FP1008R2-R220-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 310510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power 220nH 10% 100KHz Ferrite 74A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP1008R2-R220-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP1008R2-R220-R |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Product Dimensions | 10.8(Max) X 8(Max) X 8(Max) |
| Supplier Package | SMD |
| Max Processing Temp | 245 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Impedance | |
| Type | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Package/Case | 10.8(Max) X 8(Max) X 8(Max) |
| Core Material | |
| Maximum DC Current | |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Depth | 8(Max) mm |
| Product Height | 8(Max) mm |
| Product Length | 10.8(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-FP1008R2-R220-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 6.5A T R Download PDF datasheet for WPN4020H1R0MT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 10nH 2% 500MHz 13Q-Factor 100mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQP15MN10NG02D.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 210nH 20% 45A T R Download PDF datasheet for PA0513.211NLT.pdf |
|
TDK | Ind Common Mode Choke 4.7mH -30% to 50% 10KHz Ferrite 400mA Blister T R Download PDF datasheet for B82793C475N265.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 7.2A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER3R3M01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS6N8J02D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 330uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 400mA T R Download PDF datasheet for PM75-331K-RC.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz Ferrite 2.1A Blister T R Download PDF datasheet for B82477G2333M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 53uH 20% 1.87A Download PDF datasheet for PE-53831SNL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 170mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-331KL.pdf |