| Part Number | LQP15MN3N3B02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 142680 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Thin Film 3.3nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 190mA 0402 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQP15MN3N3B02D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQP15MN3N3B02D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Tolerance | 0.1 nH |
| Technology | Thin Film |
| Product Dimensions | 1.1 x 0.6 x 0.45 mm |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 0.6 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQP15MN3N3B02D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power 220nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R220-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R23-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A T R Download PDF datasheet for DR125-470-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 470nH 20% 1MHz Ferrite 3.3A 2010 T R Download PDF datasheet for SRN2010-R47M.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 1uH 5% 7.9MHz 15Q-Factor Ferrite 245mA 0805 T R Download PDF datasheet for AISC-0805F-1R0J-T.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 240Ohm 25% 100MHz Ferrite 125mA 0402 T R Download PDF datasheet for ACML-0402-241-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 6.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020ABERR47M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 67.37uH 269.5uH 20% 100KHz Powdered Iron 1.1A 0.55A T R Download PDF datasheet for CTX68-4P-R.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 150uH 20% 100KHz Ferrite 1.42A Blister T R Download PDF datasheet for B82477-G4154-M.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 800Ohm 100MHz 8A 2220 T R Download PDF datasheet for HR2220V801R-10.pdf |