NCSR200JR002DTRF NIC Components
NCSR200JR002DTRF Images
Please contact us for more photos of NCSR200JR002DTRF
Part Number NCSR200JR002DTRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 2512 0.002 Ohm 5% 2W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level NCSR200JR002DTRF
Datasheet download NCSR200JR002DTRF.pdf
Request Quotation for NCSR200JR002DTRF
NCSR200JR002DTRF Specifications
Part Number NCSR200JR002DTRF
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Power Rating 2 W
Product Dimensions 6.35 x 3.18 x 0.5 mm
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Case Size 2512
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 170 °C
Resistance Value 2 MOhm
Product Depth 3.18 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 6.35 mm