| Part Number | NMC0603X5R104K25TRPF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 188640 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.1uF 25V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Punched Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NMC0603X5R104K25TRPF |
| Datasheet download |
| Part Number | NMC0603X5R104K25TRPF |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Termination Style | Wraparound |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Construction | Flat |
| Supplier Package | 0603 |
| Dielectric | X5R |
| Package/Case | 0603 |
| Pin Count | 2 |
| Case Size | 0603 |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Pure Tin Over Nickel |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 1(Max) mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NMC0603X5R104K25TRPF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 22pF 100V C0G 1% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051A220FAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 200V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C322C102J2G5TA.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 220pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0402NPO221J50TRPF.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10pF 25V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08053A100JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 15000pF \u00b110% Commercial Ti Sn Plated 7\"T R Download PDF datasheet for 06031C153KAT2A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 22pF 25V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL03C220JA3ANNC.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 680pF 50V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0805C681J5RAC7800.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM216R71H102KA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 220pF 100V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12061A221JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 1000V X7R 10% SMD 1206 FlexiTerm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206AC222KAZ1A.pdf |