| Part Number | NMC1206X5R226M6.3TRPLP2KF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 478780 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22uF 6.3V X5R 20% SMD 1206 85\u00b0C Embossed Plastic T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NMC1206X5R226M6.3TRPLP2KF |
| Datasheet download |
| Part Number | NMC1206X5R226M6.3TRPLP2KF |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 1206 |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Dielectric | X5R |
| Construction | Flat |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Case Size | 1206 |
| Capacitance Value | 22 uF |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.9 mm |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.9(Max) mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NMC1206X5R226M6.3TRPLP2KF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 10uF 16VDC Y5V -20% to 80% SMD 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for CL32F106ZOHNNNE.pdf |
|
AVX | AVXCV05X5R225M06AH055 0402 X5R 2.2U 6.3 - |
|
KEMET | Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C471J5GACAUTO7411.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 22uF 10V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM21BR61A226ME51L.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for CL32B104KCFNNWE.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 680pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM1555C1H681JA01D.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 1210 Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C104K5RACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 50V X7R 10% SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for RH215C106KAA0A3.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 2000V X7R 10% SMD 2220 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 2220GC103KAT1A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025C102KAT2A.pdf |