NRC06F23R7TRF NIC Components
NRC06F23R7TRF Images
Please contact us for more photos of NRC06F23R7TRF
Part Number NRC06F23R7TRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 23.7 Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRC06F23R7TRF
Datasheet download NRC06F23R7TRF.pdf
Request Quotation for NRC06F23R7TRF
NRC06F23R7TRF Specifications
Part Number NRC06F23R7TRF
Max Processing Temp 270
Power Rating 0.1 W
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 23.7 Ohm
Case Style Molded
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm