MCR01MZPJ201 ROHM
MCR01MZPJ201 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ201
Part Number MCR01MZPJ201
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 200 Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ201
Datasheet download MCR01MZPJ201.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ201
MCR01MZPJ201 Specifications
Part Number MCR01MZPJ201
Military Standard
Failure Rate
Pin Count 2
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 200 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 0.0625 W
Package Type SMD
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm