TNPW0603187KBEEA Vishay
TNPW0603187KBEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW0603187KBEEA
Part Number TNPW0603187KBEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 187K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW0603187KBEEA
Datasheet download TNPW0603187KBEEA.pdf
Request Quotation for TNPW0603187KBEEA
TNPW0603187KBEEA Specifications
Part Number TNPW0603187KBEEA
Failure Rate
Power Rating 0.1 W
Military Standard
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Resistance Value 187 kOhm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Case Size 0603
Case Style Molded
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm