MCR01MZPD2000 ROHM
MCR01MZPD2000 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPD2000
Part Number MCR01MZPD2000
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 200 Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPD2000
Datasheet download MCR01MZPD2000.pdf
Request Quotation for MCR01MZPD2000
MCR01MZPD2000 Specifications
Part Number MCR01MZPD2000
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 200 Ohm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 0.0625 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm