MCR006YRTJ470 ROHM
MCR006YRTJ470 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTJ470
Part Number MCR006YRTJ470
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 47 Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTJ470
Datasheet download MCR006YRTJ470.pdf
Request Quotation for MCR006YRTJ470
MCR006YRTJ470 Specifications
Part Number MCR006YRTJ470
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 Ohm
Package Type SMD
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Failure Rate
Military Standard
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm