ERJ8ENF2102 Panasonic
ERJ8ENF2102 Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF2102
Part Number ERJ8ENF2102
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 21K Ohm \u00b11% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF2102
Datasheet download ERJ8ENF2102.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF2102
ERJ8ENF2102 Specifications
Part Number ERJ8ENF2102
Pin Count 2
Supplier Package 1206
Case Style Molded
Tolerance ±1 %
Rad Hard No
Resistance Value 21 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 1|4 W
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm