ERJ1GN0R00C Panasonic
ERJ1GN0R00C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GN0R00C
Part Number ERJ1GN0R00C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 0 Ohm Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GN0R00C
Datasheet download ERJ1GN0R00C.pdf
Request Quotation for ERJ1GN0R00C
ERJ1GN0R00C Specifications
Part Number ERJ1GN0R00C
Lead Finish Tin
Case Size 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Style Molded
Resistance Value 0 Ohm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm