CRCW06032K21FKEA Vishay
CRCW06032K21FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW06032K21FKEA
Part Number CRCW06032K21FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.21K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06032K21FKEA
Datasheet download CRCW06032K21FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW06032K21FKEA
CRCW06032K21FKEA Specifications
Part Number CRCW06032K21FKEA
Resistance Value 2.21 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm