CRCW020118R0JNED Vishay
CRCW020118R0JNED Images
Please contact us for more photos of CRCW020118R0JNED
Part Number CRCW020118R0JNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 18 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW020118R0JNED
Datasheet download CRCW020118R0JNED.pdf
Request Quotation for CRCW020118R0JNED
CRCW020118R0JNED Specifications
Part Number CRCW020118R0JNED
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 18 Ohm
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm