CRCW040233R0FKEDHP Vishay
CRCW040233R0FKEDHP Images
Please contact us for more photos of CRCW040233R0FKEDHP
Part Number CRCW040233R0FKEDHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 33 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040233R0FKEDHP
Datasheet download CRCW040233R0FKEDHP.pdf
Request Quotation for CRCW040233R0FKEDHP
CRCW040233R0FKEDHP Specifications
Part Number CRCW040233R0FKEDHP
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0402
MSL Level 1
Resistance Value 33 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
Failure Rate
Military Standard
Case Style Molded
Rad Hard No
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm