ERJ3RQFR39V Panasonic
ERJ3RQFR39V Images
Please contact us for more photos of ERJ3RQFR39V
Part Number ERJ3RQFR39V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0.39 Ohm 1% 1 10W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3RQFR39V
Datasheet download ERJ3RQFR39V.pdf
Request Quotation for ERJ3RQFR39V
ERJ3RQFR39V Specifications
Part Number ERJ3RQFR39V
Resistance Value 390 MOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm