MCR03EZPFX3903 ROHM
MCR03EZPFX3903 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX3903
Part Number MCR03EZPFX3903
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 390K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX3903
Datasheet download MCR03EZPFX3903.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX3903
MCR03EZPFX3903 Specifications
Part Number MCR03EZPFX3903
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.1 W
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Resistance Value 390 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm