ERJ1GEJ221C Panasonic
ERJ1GEJ221C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ221C
Part Number ERJ1GEJ221C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 220 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ221C
Datasheet download ERJ1GEJ221C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ221C
ERJ1GEJ221C Specifications
Part Number ERJ1GEJ221C
Rad Hard No
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 5 %
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 0.05 W
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Resistance Value 220 Ohm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm