ERJP03F24R0V Panasonic
ERJP03F24R0V Images
Please contact us for more photos of ERJP03F24R0V
Part Number ERJP03F24R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 24 Ohm 1% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP03F24R0V
Datasheet download ERJP03F24R0V.pdf
Request Quotation for ERJP03F24R0V
ERJP03F24R0V Specifications
Part Number ERJP03F24R0V
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Lead Finish Tin
Resistance Value 24 Ohm
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm
Product Weight 2 mg
Replacement Part Number PART-ERJP03F24R0V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJP03F24R0V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thick Film 0603 1M Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD