CRCW251249K9FKEG Vishay
CRCW251249K9FKEG Images
Please contact us for more photos of CRCW251249K9FKEG
Part Number CRCW251249K9FKEG
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 49.9K Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW251249K9FKEG
Datasheet download CRCW251249K9FKEG.pdf
Request Quotation for CRCW251249K9FKEG
CRCW251249K9FKEG Specifications
Part Number CRCW251249K9FKEG
Lead Finish Tin
Power Rating 1 W
Case Style Molded
Resistance Value 49.9 kOhm
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 2512
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6 mm
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm