MMA02040C3907JB300 Vishay
MMA02040C3907JB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C3907JB300
Part Number MMA02040C3907JB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 0.39 Ohm 5% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C3907JB300
Datasheet download MMA02040C3907JB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C3907JB300
MMA02040C3907JB300 Specifications
Part Number MMA02040C3907JB300
Resistance Value 390 MOhm
Case Size 1406
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Dimensions 3.6 mm
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm