CRCW080520R0JNEA Vishay
CRCW080520R0JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080520R0JNEA
Part Number CRCW080520R0JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 20 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080520R0JNEA
Datasheet download CRCW080520R0JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW080520R0JNEA
CRCW080520R0JNEA Specifications
Part Number CRCW080520R0JNEA
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Resistance Value 20 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm