CHPHR0603K1000FGT Vishay
CHPHR0603K1000FGT Images
Please contact us for more photos of CHPHR0603K1000FGT
Part Number CHPHR0603K1000FGT
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 1 80W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CHPHR0603K1000FGT
Datasheet download CHPHR0603K1000FGT.pdf
Request Quotation for CHPHR0603K1000FGT
CHPHR0603K1000FGT Specifications
Part Number CHPHR0603K1000FGT
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.9 x 0.38
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 230 °C
Resistance Value 100 Ohm
Package Type SMD
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Lead Finish Gold Over Nickel
Termination Style Wraparound
Power Rating 0.0125 W
Product Depth 0.9 mm
Product Height 0.38 mm
Product Length 1.6 mm