ERJ12ZYJ301U Panasonic
ERJ12ZYJ301U Images
Please contact us for more photos of ERJ12ZYJ301U
Part Number ERJ12ZYJ301U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 300 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12ZYJ301U
Datasheet download ERJ12ZYJ301U.pdf
Request Quotation for ERJ12ZYJ301U
ERJ12ZYJ301U Specifications
Part Number ERJ12ZYJ301U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Size 2010
Resistance Value 300 Ohm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm