CRCW0603-75R0FKEAHP Vishay
CRCW0603-75R0FKEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW0603-75R0FKEAHP
Part Number CRCW0603-75R0FKEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 75 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603-75R0FKEAHP
Datasheet download CRCW0603-75R0FKEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW0603-75R0FKEAHP
CRCW0603-75R0FKEAHP Specifications
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 75 Ohm
MSL Level 1
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Military Standard
Case Style Molded
Failure Rate
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm