ERJ14NF1212U Panasonic
ERJ14NF1212U Images
Please contact us for more photos of ERJ14NF1212U
Part Number ERJ14NF1212U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 12.1K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14NF1212U
Datasheet download ERJ14NF1212U.pdf
Request Quotation for ERJ14NF1212U
ERJ14NF1212U Specifications
Part Number ERJ14NF1212U
Mounting Surface Mount
Resistance Value 12.1 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Power Rating 0.5 W
Case Size 1210
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm