ERJ1GEJ823C Panasonic
ERJ1GEJ823C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ823C
Part Number ERJ1GEJ823C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 82K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ823C
Datasheet download ERJ1GEJ823C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ823C
ERJ1GEJ823C Specifications
Part Number ERJ1GEJ823C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Resistance Value 82 kOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm