CRCW0805100MJPEAHR Vishay
CRCW0805100MJPEAHR Images
Please contact us for more photos of CRCW0805100MJPEAHR
Part Number CRCW0805100MJPEAHR
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100M Ohm 5% 1 8W \u00b1500ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805100MJPEAHR
Datasheet download CRCW0805100MJPEAHR.pdf
Request Quotation for CRCW0805100MJPEAHR
CRCW0805100MJPEAHR Specifications
Part Number CRCW0805100MJPEAHR
Resistance Value 100 MOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±500 ppm/°C
MSL Level 1
Package Type SMD
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm