ERJU02F3092X Panasonic
ERJU02F3092X Images
Please contact us for more photos of ERJU02F3092X
Part Number ERJU02F3092X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 30.9K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU02F3092X
Datasheet download ERJU02F3092X.pdf
Request Quotation for ERJU02F3092X
ERJU02F3092X Specifications
Part Number ERJU02F3092X
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Type Thick Film
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 30.9 kOhm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm