ERJ6RQGR47V Panasonic
ERJ6RQGR47V Images
Please contact us for more photos of ERJ6RQGR47V
Part Number ERJ6RQGR47V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 2% 1 8W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6RQGR47V
Datasheet download ERJ6RQGR47V.pdf
Request Quotation for ERJ6RQGR47V
ERJ6RQGR47V Specifications
Part Number ERJ6RQGR47V
Case Style Molded
Resistance Value 470 MOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Tolerance 2 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm