ERJ1GEF39R2C Panasonic
ERJ1GEF39R2C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF39R2C
Part Number ERJ1GEF39R2C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 39.2 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF39R2C
Datasheet download ERJ1GEF39R2C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF39R2C
ERJ1GEF39R2C Specifications
Part Number ERJ1GEF39R2C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 39.2 Ohm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm